http://tworczemamy.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/765507s1.jpglink
http://tworczemamy.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/962683s2.jpglink
http://tworczemamy.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/366350s3.jpglink
http://tworczemamy.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/149738s4.jpglink
http://tworczemamy.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/438644s6.jpglink
http://tworczemamy.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/212952s7.jpglink
http://tworczemamy.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/705368s8.jpglink
http://tworczemamy.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/226090s5.jpglink
Co mnie ukształtowało? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 08 marca 2012 00:00

Temat ostatniego czwartkowego spotkania to „Co mnie ukształtowało”?. Próbowałyśmy  powrócić  do naszej przeszłości - pomocne w tym nam były nasze zdjęcia z przed ślubu.

Pierwszym zadaniem było wyłonienie z otaczających nas przedmiotów takiego, który „symbolizuje mnie”. Większość wskazała na przedmioty związane z domem, rodziną, dziećmi (miotła, koszyk wiklinowy, grzechotka...). Okazało się że bardzo ważne dla nas jest ciepło rodzinne, dar bycia mamą, żoną  i  stąd  utożsamienie się z przedmiotami związanymi z tą sferą.

 


W drugim etapie rozważań oglądałyśmy nasze zdjęcia z przeszłości. Każda osoba opowiedziała kim  wtedy była ( jakimi byłyśmy osobowościami), jakie towarzyszyły nam zalety ale też  wady i problemy (jedne z nas były osobami skrytymi, inne bardzo otwartymi, których było wszędzie „pełno”; jedne wiedziały już czego poszukują w życiu i jakie wartości są dla nich najważniejsze, a niektóre dopiero szukały swej drogi). W kolejnym etapie przemyśleń zadałyśmy sobie trzy pytania: Pierwsze z nich dotyczyło wskazania osoby, która wpłynęła na nasze życie. Pojawiły się różnorodne odpowiedzi:  koleżanka, matka, ksiądz, mąż.


Następnie każda z „Twórczych Mam” próbowała wskazać wydarzenie w swoim życiu, które miało szczególny wpływ na nią.  Okazało się, że były to zwykle przykre wydarzenia (śmierć bliskiej osoby, przykry wypadek). Niektóre z nas nie przeżyły takiego jednego wydarzenia, które rzutowało by na ich dalsze życie, ale w ich przypadku był to ciąg wydarzeń, który potrafił coś zmienić w człowieku.


Na końcu zastanawiałyśmy się jakich hobby, zainteresowań, pasji z których musiałyśmy zrezygnować  żal nam dzisiaj oraz czego nam najbardziej brakuje. Okazało się, że najbardziej brakuje nam dnia tylko dla siebie oraz możliwości zorganizowania sobie czasu według własnych upodobań -hobby (siłownia, rower, narty, możliwość wyjazdów, poznawania świata). Każdej mamie przydał by się dzień, podczas którego mogłaby nic nie robić (dnia lenistwa) i oderwać się od codzienności. Pomimo to bardzo cieszymy się z daru bycia mamami i żonami. Mamy nadzieję że nasze dzieci podzielą nasze pasje i zainteresowania oraz zechcą  je (za jakiś czas)  realizować  razem z nami, a na wolny czas dla siebie przyjdzie jeszcze czas, gdy dzieci dorosną.


Doszłyśmy do wniosku, że na nasze ukształtowanie w pewnej mierze wpłynął dom rodzinny, ale największy wpływ na nasze życie miały osoby które spotkałyśmy na naszej drodze (jeśli pochodzimy z domu zbudowanego na skale, a trafimy na ludzi postępujących nieetycznie, niemoralnie to nasze poglądy pomimo właściwego fundamentu mogą się „spaczyć” i odwrotnie pochodząc z domu zbudowanego na piasku, a spotykając ludzi o bardzo żelaznych zasadach możemy stać się bardzo dobrymi ludźmi i gorliwymi katolikami) oraz różnorodne wydarzenia i doświadczenia (często człowiek potrzebuje w życiu „wstrząsu” związanego niekiedy z bólem aby „oprzytomniał” i stał się  w jednej chwili zupełnie kimś innym).


Poprawiony: niedziela, 11 marca 2012 09:06
 

Przyłącz się do nas!


Spotkania

czwartki, godz. 10.30

poniedziałek, godz. 20.30
(gimnastyka)

 

Twórcze maluszki

ABC Aktywnych Bobasków

wtorki godz. 10.00

 

Spotkania mają miejsce
w salce parafialnej Kaplicy
p.w. Matki Bożej Fatimskiej
w Koziegłowach

Współpraca

Grupa dla mam Macierzanka

---

Instytut Małego Dziecka im. Astrid Lindgren

Polecamy także

Szkoła rodzenia
im. M. Neugebauer
Szkoła rodzenia im. M. Neugebauer

Pobierz nasze logo

Ważne linki

PARAFIA
Parafia p.w. Matki Bożej Fatimskiej
os. Leśne 5, 62-028 Koziegłowy

URZĄD GMINY
Urząd Gminy Czerwonak
ul. Źródlana 39, 62-004 Czerwonak

SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA
Spółdzielnia Mieszkaniowa im. 23 Lutego
os.Leśne 18A, 62-028 Koziegłowy

TBSy
Czerwonackie Towarzystwo Budownictwa Społecznego
os. Leśne 24C, 62-028 Koziegłowy