Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Stowarzyszenie Twórcze Mamy rozpoczęło oficjalną działalność 1 stycznia 2011 r. Powstało na bazie grupy duszpasterskiej działającej przy parafii M.B. Fatimskiej w Koziegłowach.


Jesteśmy grupą mam, które chcą czerpać prawdziwą radość z macierzyństwa i odkrywać swoją kobiecość. Chcemy się spotykać, by czasem odetchnąć od naszych obowiązków; by zrobić coś dla siebie, a przez to także dla naszych dzieci i mężów; by dzielić się wiedzą i doświadczeniem, a czasem otrzymać i dawać wsparcie. Zależy nam na tym, by otwarcie mówić, że powołanie do macierzyństwa wiąże się z bezcenną pracą, często niedocenianą, ale też pełną radości i okazji do ciągłego rozwoju. Potrzebujemy więzi z innymi kobietami, które napełnią nas energią, twórczością, a czasem dystansem do własnych problemów. Ważna jest dla nas wspólna modlitwa i poprzez naszą codzienność zbliżanie się do Boga.


Jako Stowarzyszenie chcemy mieć wpływ i aktywnie tworzyć przyjazne dla rodzin miejsce w przestrzeni publicznej oraz współpracować z instytucjami działającymi na terenie naszej gminy. Chcemy być głosem rodzin, szczególnie mam i małych dzieci, który pomoże przełożyć nasze potrzeby na decyzje i działania w gminie. Liczymy też na to, że własnymi pomysłami i inicjatywami przyczynimy się do zmniejszenia poczucia osamotnienia i anonimowości wśród ludzi.


Chcemy być świadectwem, że kobieta stworzona jest do bycia matką i że razem ze swoim mężem wypełnia najważniejsze i niesamowicie fascynujące zadanie: kształtuje nowego człowieka.

Jak do nas dotrzeć?

Polub nas na Facebooku!